کابینت آشپزخانه در تبریز

کابینت آشپزخانه در تبریز | دکوراسیون ایشقاب

مراحل ساخت کابینت و دکوراسیون داخلی از ایده تا اجرا به چه شکل صورت می گیرد

بنام یگانه طراح چیدمان هستی
طاقچه، طبقات چوبی و سنگی از دیر باز درهمه مکانها نمود داشته است. همیشه یرای نگهداری وسایل و گذاشتن اشیای تزئینی لزوم این بخش در همه مکان ها و در همه زمانها احساس می شده است. بتدریج با پیشرفته شدن سطح زندگی و دستیابی به مصالح ساختمانی جدید طاقچه ها به کمدها، بوفه ها و کابینت ها تبدیل شدند و مسئله اتنخاب مواد اولیه، مورد توجه بیشتری قرار گرفت کم کم با مواجه با محدودیت منابع و قیمت بالا و سنگین چوبهای خام تولید شده یا " ماسیو"، صنایع چوبی پیشرفت کرد و مصنوعاتی مانند MDF، نئوپان و انواع پانلها با روکش طبیعی و مصنوعی جای خود را در این میان باز کرد. ساخت انواع کابینت آشپزخانه در تبریز توسط تیم دکوراسیون ایشقاب با بهترین کیفیت و ظرافت برای همشهریان عزیز انجام می شود.

اجرای کابینت آشپزخانه در تبریز و مراحل آن

امروزه اشپزخانه و بحث چیدمان و دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین بخش های مورد توجه در ساختمانها بشمار می رود، تمایل دارید تا با هم وارد این مبحث شویم؟ ضمنا کلیه طراحی ها با تبعیت از مثلث کار,که در واقع مثلث فرضی است بین یخچال,سینک ظرفشویی,گاز برای استفاده بهینه و آسان انجام می پذیرد.
مهم ترین مراحل انتخاب,ساخت و اجرای کابینت اشپزخانه را با هم بررسی می کنیم

۱- طراحی دکوراسیون و کابینت اشپزخانه
۲- ساخت دکوراسیون و کابینت اشپزخانه
۳- نصب کابینت اشپزخانه

قیمت کابینت تبریز | دکوراسیون ایشقاب

کابینت ساز در تبریز | دکوراسیون ایشقاب

چگونه یک اشپزخانه خوب با بهترین امکانات را انتخاب کنیم

حتما" تا کنون مقالات زیادی راجع به سیستم های آشپزخانه - کابینت و کمد دیده اید که موضوعشان اکثرا" پیرامون چیدمان وسایل و یا زیبایی و دکوری بودن آنها بوده هست ولی بطور حتم در مورد بهترین اجناس و متریال وهمچنین لوازم داخل آشپزخانه کمتر دیده ویا شنیده اید اساسا"بهترین اجناس در صنایع چوبی وکابینت و کمد – دارای تعاریف بسیار متفاوتی است و به محل استفاده از آنها ارتباطی مستقیم دارد مثلا" در جایی که بحث مقاومت در برابر رطوبت مطرح است، رتبه نخست بهترین متریال به (پی وی سی ) میرسد (ام دی اف) در رتبه دوم است و لترون ضعیف ترین جنس در برابر رطوبت و آب است حال آنکه رده بندی همین اجناس در بحث تحمل بار و محکم نگهداشتن پیچ در اتصال دو بخش به یکدیگر- دقیقا" برعکس میشود ولترون یا همان نئوپان روکش شده – بهترین گزینه است و کابینت MDF تبریز و PVC مناسب نیستند.


بنابراین انتخاب اجناس مناسب کابینت بهتر است توسط کسانی انجام شود که در این زمینه شناخت کافی دارند .البته باید بدانیم که هر وسیله و ابزاری برای منظور خاصی ساخته شده و روش استفاده منحصر به خود را دارند بطور مثال برخی افراد صرفا" بخاطر اینکه هزینه چند میلیونی بابت ساخت و اجرای کابینت آشپزخانه داده اند تصور میکنند که به هرشکلی میتوانند از کابینت ها استفاده کنند ویا میتوانند داخل کابینت را آب بگیرند و بشویند و هیچ موردی هم برای آنها پیش نمی آید حال آنکه پر واضح است که چوب با آب و رطوبت رابطه خوبی ندارد ونتیجه ی کار باد کردن چوب و فرسودگی آن است .البته باید بدانید که بدنه کابینت زیرسینکی که مدام با آب در تماس است باید از جنس پی وی سی و یا ورق گالوانیزه باشد که ضد آب هستند. بدیهی ست که شرکت معماری مهندسی تبریز ایشقاب با بکار گیری افراد متخصص و کارآمد و مجرب و متعهد که در این زمینه با سابقه ای بیش از ۲۳ سال بهترین نتیجه را به شما میدهد وشما می توانید با اطمینان کامل اجرای سیستم آشپزخانه تان را به ما واگذارید. امروزه لوازم و اکسسوری ها نقش پر رنگی در کاربری آشپزخانه ها دارد.لوازمی مثل سینک ظرفشویی اجاق گاز رومیزی و هود و فر گرفته تا انواع سبدهای ریلی جکهای مخصوص لوازم خاصی که می توان با قرار دادن آنها در کابینت فضای ایده آلی را برای کد بانوی خانه خلق کرد


کابینت در تبریز

عموما" یک آشپزخانه ایده آل آشپزخانه ای است که در هنگام طراحی برای ساخت ساختمان حتی محل قرار گرفتن اجزای تشکیل دهنده آشپزخانه پیش ببینی شده باشد .در این حالت استفاده بهینه از فضاها به بیشترین حد خود می رسد و زیبایی آشپزخانه هم دو چندان میشود ضمن اینکه فضای پرت هم در آن محل وجود نخواهد داشت هود,سینک,اجاق گاز خود را از چه مارک,برند یا شرکتی بخریم و باید به چه نکاتی توجه کنیم.
در مورد بهترین های لوازم آشپزخانه نظیر سینک – هود و اجاق گاز رومیزی و... فارغ از برند ها و نامی های تجاری خاص چند نکته اساسی وجود دارد که در ادامه میخوانید.
۱- چگونگی انتخاب سینک طرفشویی برای اشپزخانه منزل خود
۲- انتخاب اجاق گاز رومیزی متناسب با نیاز هر اشپزخانه
۳- انتخاب یک هود کارامد و مناسب برای اشپزخانه

کابینت در تبریز | دکوراسیون ایشقاب

بهترین انتخاب برای سینک ظرفشویی

یک سینک خوب باید دارای کاسه های بزرگ و به اندازه کافی عمیق – سبد و تخته برای خرد کردن وسینی مناسب باشد و مهمتر از همه این موارد نصب و آببندی مناسب سینک است ولی در مورد آشپزخانه یی با صفحه رویه کورین یا سنگ مصنوعی گزینه بهتری وجود دارد وآن هم سینک زیر صفحه یی است وبه خاطر همین خصیصه هیچ گاه مشکل جمع شدن آب دور و علی الخصوص پشت سینک پس از شستشوی ظروف وجود نخواهد داشت.

بهترین انتخاب برای اجاق گاز اشپزخانه
در مورد اجاق گازهای صفحه ای یا رومیزی هم که اکثر کاربران پنج یا شش شعله آنرا انتخاب می کنند داشتن پیچ ولوم های مرغوب که با چرخاندن آن فندک آنها هم بکار می افتد و هم چنین ترموکوپل حساس و دقیق و تایمر و پایه های چدنی هم لازمه اجاق خوب است ولی مهمتر از این ها داشتن فاصله مطلوب بین شعله هاست طوری که استفاده همزمان از چهارشعله ی آن میسر باشد ضمنا" قرار گرفتن شعله پلو پز در یک سمت اجاق صفحه ای این امکان را بیشتر میکند تا اجاق هایی که شعله پلو پز وسط دارند.

بهترین و مناسب ترین انتخاب برای هود اشپزخانه

در مورد هود هم میتوان گفت که وظیفه تهویه بوی غذا و چربی ها ی متصاعد شده از سرخ کردنی ها را عهده دار است و در عین حال به زیبایی آشپزخانه هم کمک میکند.هود ها عموما" در کارکرد شبیه بهم هستند و از این بابت تنوع زیادی ندارد اما قدرت مکش و کم صدایی بهترینخصیصه یک هود بشمار میرود.
در ضمن نباید فراموش کنیم که نصب دقیق هود درفاصله ی مناسب از سطح اجاق گاز به بهترکردن کار آن کمک فراوانی میکند امروز هودهای جدید آپشن های متنوعی دارند مثل شبیه بودن آنها به یک لوستریستالی مجلل -صفحه مانیتور و داشتن زمان سنج برای پخت و داشتن آلارم برای آن وتغییر سرعت مکش هود بسته به میزان حرارت و ذرات معلق چربی و چند ویژگی دیگر که البته عدم وجود هیچ یک از این موارد نقص محسوب نمی شود و عملا" این موارد و فقط فانتزی هستند.

کابینت سازی تبریز | دکوراسیون ایشقاب