اجرای سنگ آنتیک در تبریز

اجرای سنگ آنتیک در تبریز | دکوراسیون ایشقاب

این روزها در معماری خانه‌ها، زیبایی و دکوراسیون حرف اول را می‌زند. طراحان برای رسیدن به این هدف نیازمند سنگ‌های ساختمانی هستند که علاوه بر زیبایی و طرح‌های متنوع، دارای فاکتور‌های کیفیت، مقاومت و قیمت مناسب هم باشند. به همین دلیل به سراغ سنگ آنتیک رفتند. ولی سنگ آنتیک چیست؟
سنگی است که از کنار هم قرار گرفتن قطعات شکسته و خرده سنگ‌ها کنار هم به وجود می‌آید. این خرده سنگ‌ها با چسب‌هایی با پایه رزینی به هم متصل می‌شوند و حاصل این فرایند به وجود آمدن سنگی با زیبایی و خصوصیات ویژه به نام سنگ آنتیک است. این سنگها معمولاً از سنگ‌های طبیعی تراورتن و مالون تشکیل شده است که بدون تغییر در رنگ و با هنر دست و به صورت طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تیم دکوراسیون ایشقاب انواع خدمات اجرای سنگ آنتیک در تبریز را با بهترین کیفیت سنگ و اجرا برای همشهریان عزیز انجام می دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی با سنگ آنتیک در تبریز

سنگ آنتیک در مدل‌های قیچی (گیوتین)، روتری، مالون، رودخانه‌ای، بادبر، پازل لب پر، پازل لب صاف، پازل نامنظم، پازل منظم، پازل الوان، پازل چرمی، طرح آجر، حاشیه، سوپر براش، سه بعدی (پروفیلی) در بازار وجود دارد. اگر تصمیم به طراحی دکوراسیون داخلی با سنگ آنتیک در تبریز دارید میان سبک های زیر می توانید، انتخاب کنید:


سنگ آنتیک گرانیتی در تبریز

سنگ گرانیت سخت و محکم هستند و مقاومت بالایی در برابر آب دارند ظاهر متفاوت این نوع سنگ باعث زیبایی منحصر به فرد است.این سنگ به دلیل کار نهایی است که بر روی سطح آن انجام می‌شود و به صورت چکشی، صیقلی، تیشه‌ای و کلنگی دیده می‌شوند که نوع صیقلی آن ظاهر زیباتری دارد و به خوبی رنگ و انعکاس نور را نمایش می‌دهد.
در صورت استفاده از سنگ‌های گرانیت سوخته و گرانیت‌های صیقلی در کنار یکدیگر زیبایی سنگ به وجود آمده چند برابر می‌شود. سنگ آنتیک گرانیتی نسبت به انواع سنگها گران‌تر است چون هزینه استخراج و صیقل دادن گرانیت بالاست به همین دلیل بیشتر برای کف سازی استفاده می‌شوند.

سنگ آنتیک دکوراسیون داخلی در تبریز  | دکوراسیون ایشقاب

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک  | دکوراسیون ایشقاب

سنگ آنتیک تراورتن در تبریز

سنگ تراورتن از تراکم املاح چشمه‌های آب گرم به وجود می‌آید. سنگ تراورتن نسبت به سنگ‌های گرانیتی و کوارتزیت دارای مقاومت پایین‌تری است و سختی کمی دارد که به راحتی می‌توان آن را برش داده و ساب زد.
تراورتن بلوری است و ظاهری زیبا دارد و علاوه بر چگالی زیادی که دارد، دارای تخلخل است و این ویژگی باعث می‌شود تا به صورت کامل به ملاط بچسبد.
سنگ آنتیک به وجود آمده از تراورتن زیبایی خاصی به آشپزخانه و نمای خارجی خانه می‌دهد. از این نوع سنگ در اپن آشپزخانه و باغچه‌های تزئینی هم استفاده می‌شود.


مدل های دیگر سنگ آنتیک در تبریز

سنگ‌های آنتیک ماسه‌ای:
سنگ آنتیک ماسه‌ای انواع مختلفی دارد. اگر ماسه‌ها با کمک کربنات کلسیم به هم بچسبد نوع آهکی و اگر با سیلیس به هم وصل شود نوع سیلیسی آن به وجود می‌آید.

سنگ آنتیک مالون:
سنگ مالون نوعی سنگ کاملاً تراش خورده است که بعد از استخراج با پتک به بخش‌های منظم تبدیل می‌شود. نوع آنتیک مالون برای نمای ساختمان بسیار کاربرد دارد. همچنین در نماسازی محوطه، سنگ فرش‌ها و پله ها، جدول سازی ها، طاق‌های زیرین دالان ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سنگ آنتیک قیچی:
سنگ قیچی از قطعه‌های سنگ تراورتن و مرمر و … در رنگ‌های مختلف به وجود می‌آید. این سنگ در دکوراسیون داخلی جزء پرکاربردترین متریالی است که می‌توان از آن‌ها در کنار کاغذ دیواری، ترموود و غیره استفاده نمود.

سنگ پازل آنتیک:
سنگ جدید پازل از قطعات کاملاً منظم سنگ‌ها ساخته می‌شود و بیشتر مورد کاربرد در دکوراسیون نمای ساختمان‌های است. سنگ‌های پازل انواع مختلفی شامل زنجیره‌ای، توری قیچی، لب پر دارند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود نمونه‌های مختلف را انتخاب کنید.

تمیز کردن سنگهای آنتیک

با گذشت زمان سنگ‌ها ممکن است کثیف شوند. این کثیفی ممکن است به وسیله محلول غلیظ صابون یا شوینده‌ها در آب و برس زبر پاک شوند. هرگز از برس سیمی استفاده نکنید که به سطح سنگ آسیب می‌رساند. سطوح سنگ را به وسیله اسید یا محصولاتی با پایه اسید تمیز نکنید. شستشو با فشار هم توصیه نمی‌شود.
یکی دیگر از مسائلی که در زیبایی سنگ های آنتیک بسیار موثر است براق بودن سطح سنگ ها است. اما تنها با تمیز کردن سنگ ها با شوینده ها سنگ ها براقیت خاصی از خود نشان می دهند؟
پاسخ خیر است. برای براق کردن سطح سنگ آنتیک در تبریز باید از رزین سنگ، براق کننده های خانگی سنگ ها و مواد پولیشی سنگ برای براق کردن سطوح سنگ های آنتیک استفاده کنید.

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ آنتیک تبریز | دکوراسیون ایشقاب

پایان کلام

سنگ آنتیک مزایای بسیاری دارد از جمله زیبایی فوق العاده، وزن سبک، طرح و رنگ متنوع، مقاومت بالا و …، به همین دلیل از جمله سنگ‌هایی است که قیمت آن با توجه به این ویژگی‌ها از نظر اقتصادی مقرون به‌صرفه‌تر است. قیمت سنگ آنتیک به دلیل استفاده از چسب مصنوعی و ملاط از آن جهت که این سنگ سال‌ها زیبایی و استحکام خود را حفظ می‌کند می‌توان آن را سنگی مقرون به‌صرفه و ماندگار دانست.  سنگ های آنتیک که تیم دکوراسیون ایشقاب برای اجرای سنگ آنتیک در تبریز استفاده می کند از بهترین نوع این سنگ ها هستند و ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی دارند. برای ثبت سفارش با ما تماس حاصل فرمایید.